widzet

czwartek, 4 czerwca 2015

WEGAŃSKI BIAŁYSTOK: Flow Food


WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)

Będąc w Białymstoku na festiwalu filmowym Żubroffka (początek grudnia 2014 roku) mieliśmy okazję odwiedzić kilka knajpek, tych typowo wegańskich i tych, gdzie między innymi można zjeść roślinnie. Zajadaliśmy się głównie w Flow Food - knajpce, którą teraz Wam zaprezentujemy :)FLOW FOOD
Adres: ul. Malmeda 11/13, Białystok
Odwiedzona: 5-7 grudnia 2014

Na pierwszy ogień idzie niezwykle przyjemna miejscówka Flow Food umiejscowiona niedaleko głównego rynku. Jest to miejsce nie tylko w 100% wegańskie, ale również bezglutenowe.

W swojej ofercie mają zestawy śniadaniowe, obiadowe i desery. A w niedzielę dodatkowo organizowane są brunche, które mają formę otwartego bufetu - płacimy raz, jemy ile chcemy.

Większość z dań, które zaprezentowaliśmy poniżej była nie tylko pyszna, ale i ładnie podana. Do tego obsługa lokalu była bardzo miła i chętnie udzielała nam odpowiedzi na pytania dotyczące składu itp.

Jeżeli chodzi o sam wystrój lokalu jest minimalistyczny, zadbany, jasny i w miarę przestronny. Jest kilka stolików, które mieszczą się w dwóch salach.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy opis dań i nasze ewentualne uwagi.

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)
 Śniadanie. Tofucznica. Bardzo smaczna i bardzo syta.

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)Lunch. Kotlety z dyni z ciecierzycą + przepyszna surówka jabłko-ogórek kiszony-chrzan-musztarda-limonka-agawa + zupa ziemniaczano-selerowa. Wszystko przepyszne! Był to nasz pierwszy posiłek zjedzony tam i zdecydowanie przekonał nas, aby przychodzić tam częściej :)

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok) Lunch. Falafelki + frytki + surówka. Jak zwykle pyszne! Do tego zielona herbata :)

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)
Lunch. Placki jaglane z hummusem i sosem czosnkowym. Jedno ze słabszych dań, które mieliśmy okazje tam jeść. Placki bardzo delikatne, prawie nieprzyprawione. Sosy w porządku. Jednak całość prezentowała się średnio w porównaniu do wcześniejszych dań.

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok) Deser. Tofurnik. Mało słodki. Jedliśmy lepsze, aczkolwiek nie był zły :) (obok leży marcepanek w ciemnej czekoladzie dostępny w Żabce)

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)
Deser. Snickers. Prze-pysz-ne ciasto! Idealnie słodkie i nie zapychające. Mniami!

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok) Ciastka bezglutenowe (jak wszystko tam) z ziarnami. Smaczne, ale bez szaleństw :) Duży plus za ładne i estetyczne zapakowanie ich.

WEGAŃSKIE MIEJSCA: Flow Food (Białystok)
Na popitkę dostępne są tam m.in. zielona herbata i kawa z mlekiem roślinnym :)


 Polecamy z czystym sumieniem Flow Food, za przepyszne wegańsko-bezgultenowe jedzenie i miłą obsługę.


Ocena:


Maugo&Paszko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz