widzet

wtorek, 16 czerwca 2015

Bób - sezon otwarty!


Bób - sezon otwarty!

BÓB. To sezonowe warzywo strączkowe nie tylko świetnie smakuje, ale ma też dużo wartości odżywczych. Dlatego warto wykorzystać ten krótki okres czasu i najeść się do syta!


Bób jest bardzo dobrym źródłem białka, ale również kwasu foliowego, wapnia, magnezu, fosforu, witaminy C i witamin z grupy B.

Najprostszym sposobem na przyrządzenie bobu jest po prostu jego ugotowanie w wodzie (ja delikatnie solę i dodaję szczyptę cukru). Można również ugotować go na parze, a młody bób można też zjeść na surowo. Praktykuje się także jedzenie bobu ze skórką (najlepiej, gdy bób jest młody, wtedy skórka nie jest taka twarda) - w skórce bowiem znajduje się dużo witamin i minerałów. Młody bób jest bardziej słodki i wodnisty, zaś im starszy tym bardziej mączny i suchy.

Jednak opcji przyrządzenia bobu jest bardzo dużo. Maugo jest fanką bobu właśnie w tej najprostszej postaci, ale w tym sezonie razem z Paszko postanowiliśmy troszkę pokombinować i przetestować inne opcje "bobowe". Przepisy pojawią się niebawem na naszym blogu. 

A tymczasem idę pałaszować pierwszą (i z pewnością nie ostatnią) porcję bobu w tym roku! :)

Bób - sezon otwarty!

Bób - sezon otwarty!

Maugo


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz