widzet

czwartek, 21 maja 2015

WEGAŃSKA WARSZAWA: W Gruncie Rzeczy

W gruncie rzeczy - Warszawa - Wegańska Restauracja

Dzisiejszym postem zapoczątkujemy cykl o miejscach, gdzie można zjeść wegańsko i wegetariańsko. Nie wszystkie miejsca będą jednak typowo wegańskimi/wegatariańskimi lokalami, ale dla podwyższenia sobie poprzeczki szukamy (czasami jesteśmy zmuszeni - zwłaszcza Maugo) karmić się również w "zwykłych" lokalach. Z doświadczenia wiemy, że i tam z reguły można coś znaleźć. Czasami jedzenie jest lepsze, czasami gorsze, o naszych ocenach będziecie mogli przeczytać właśnie na Bananowym Polu :)


Pomysł ten zrodził się w naszych głowach już w listopada, jednak dopiero teraz udało nam się za to zebrać. Na pierwszy ogień idzie więc wegańska knajpa w Warszawie (ul. Hoża 62) - W GRUNCIE RZECZY.

W GRUNCIE RZECZY

Adres: ul. Hoża 62, Warszawa
Odwiedzona: 15 listopada 2014


Zjedliśmy tam zupę-krem z marchewki i ananasa. Doprawiona płatkami migdałów. Była bardzo dobra i sycąca. Kolejnym daniem był kotlet z soczewicy z ziemniaczkami, surówką i pietruszką w sosie sojowym (wyborna!). Również dipy robiły niezłą robotę. Dla Maugo kotlet miał troszkę za dużo kuminu, ale Paszko zjadł z uśmiechem na ustach, zresztą zupkę też wciągnął pierwszorzędnie :)

Paszko je zupę marchewkową z ananasem


Spróbowaliśmy również kuskusa z warzywami (oliwkami, które Maugo nie lubi i Paszko musiał kończyć już sam), a także z surówką posypaną słonecznikiem i hummusem z dodatkiem pestek dyni.

Kuskus z warzywami i sałatka - W gruncie rzeczy

Na deser był tofurnik, bardzo pyszny, bardzo słodki i "dopchał" nas, w pozytywnym sensie, na dobre. Na popitkę wzięliśmy zieloną herbatę z żeńszeniem i imbirem. Zielona herba zawsze spoko!

WEGAŃSKIE MIEJSCA: W Gruncie Rzeczy (Warszawa)


Obsługa była bardzo miła, odpowiadała cierpliwie na nasze pytania dotyczące składu itp.Sam lokal usytuowany jest w Śródmieściu Warszawy. Nie jest jakiś ogromny, ale jest całkiem sporo stolików. Wystrój minimalistyczny, prosty i bardzo przyjemny.

Duża ilość osób, która się tam przewija potwierdza dobrą jakość jedzenia, które tam serwują.
Według nas warto odwiedzić to miejsce i na pewno sprawdzimy jeszcze raz menu :)

OCENA:

Warto! Wszystko jest porządku, na przyzwoitym i zadowalającym poziomie :)


Maugo&Paszko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz